Dni Kultury Japonii 2014 – plan!

 

W dniach 18-23.11.2014 odbędą się tegoroczne Dni Kultury Japonii. Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w wydarzeniu, jesteśmy pewni, że znajdziecie wiele ciekawych atrakcji.

Poniżej zamieszczamy plan:

Wtorek 18.11:
17:00 Inauguracja, przemówienia gości
17:30 Koncert pieśni japońskich i polskich – Chór „Echo” pod dyrekcją Eweliny Bien
18:10 “MEIJISEIFU – Rola samurajów w dobie modernizacji kraju” – Malwina Mrówka
19:10 Film fab.”Ostatni Samuraj” Edward Zwick 2003 154min.

Środa 19.11
17:00 ”BUNMEIKAIKA – Tworzenie sie nowoczesnego państwa i wpływy Zachodu” – Piotr Grzelak, Klaudia Zawadzka
18:10 “RYOUSAIKENBO – Ideał Kobiety okresu Meiji” – Emilia Widera
19:10 Film fab.” Testament do jutora” -Takashi Koizumi 2008, 110min.

Czwartek 20.11
17:00 “GENBUNICCHI  -Literatura okresu Meiji I” – Dalia Karbowiak
18:10 “KENPOU HAPPU  -Konstytucja i pozycja Cesarza w okresie Meiji oraz narodziny imperium japonskiego” – Sara Bednarska
19:10 Film fab. “The Magic Hour” -Kouki Mitani 2008 136min.

Piątek 21.11
17:00 “Teatr w okresie Meiji i tradycyjny” – Magda Jakobczyk
“II Nowy styl” – Magda Klamra
18:10 “SHINBUNGAKU – Literatura okresu Meiji II” – Dominika Galeza
19:10 Film fab.”Samotne życie Samisenistzy CHIKUZAN ” – Kaneto Shindou 1977, 124min.

Sobota 22. 11
13:00-15:00 – program dla dzieci i rodziców: Origami, Kaligrafia, Suibokuga – malarstwo tuszem, piosenki, gry i zabawy  japońskie – Wolontariusze, student z Japonii

Niedziela 23. 11: Koncert muzyki japońskiej w ramach Dni Kultury Japońskiej w Łodzi,  wstep wolny
15:30 wejście
16:00 rozpoczęcie koncertu – Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Zubardzka 2a
Wykonawcy:
fortepian – Kosuke Ezaki, Sachie Kawabe, Aruto Matsumoto, Shoko Miyake, Arisa Nonomura, Tetsuro Togawa (Japonia)
skrzypce – Tomomi Ikawa (Japonia)

Katarzyna Przybylska, Antoni Wierzbinski,Joanna Woszczyk-Garbacz, Ewelina Zawislak – Percussion Studio pod kierunkiem Piotra Pniaka

recytacja – Maria Mela

ilustracja wizualna – Małgorzata Wójcik

kierownictwo muzyczne – Piotr Pniak, Urszula Bereznicka-Pniak

sekcja rytmiki, choreografia – Elzbieta Aleksandrowicz, Aneta Skrzypczak
w programie:
utwory Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Claude’a Debussy’ego, Aruto Matsumoto, Piotra Perkowskiego,
Marty Ptaszynskiej, Mikołaja Rimskiego-Korsakowa, Karola Szymanowskiego, Koji Takeuchi, Henryka Wieniawskiego, Akio Yashiro

Czekamy na Was podczas Dni Kultury Japonii!