Dni Kultury Japonii

Droga jaką należy przebyć, aby poznać tradycyjne i współczesne oblicze Japonii jest fascynująca, a kultura tego kraju zadziwia przybyszów bogactwem form i urodą. W miarę poznawania Japonii przekonujemy się, że jej kultura nabiera dla nas nowego znaczenia, a to co tkwi w jej najgłębszych warstwach możemy odnaleźć w czasach zamierzchłych, kiedy to toczono nieustającą walkę z przeciwnościami natury, co ukształtowało własny stosunek do wszechświata i zaznaczyło się w sztuce życia codziennego.

Japończycy w pełni odczuwali kruchość życia i nieuchronność przemijania, podziwiali zmienność krajobrazu oraz piękno natury, która była zwiastunem nadchodzących pór roku.

W prostocie, nie w przepychu, odnajdywali prawdziwe piękno, w rzeczach małych widzieli wielkość. Tajemnice piękna odkrywali w każdej dziedzinie życia – w malarstwie, literaturze, poezji, architekturze, w ubiorze oraz w sztuce kulinarnej.

Podczas ,, Dni Kultury Japońskiej ,, zapoznamy się z tradycyjnym i współczesnym obliczem Japonii, poznamy relacje między nauczycielem a uczniem, zobaczymy jak wygląda tradycyjny i współczesny ogród japoński, zapoznamy się z życiem ludzi starszych. Będziemy błądzić krętymi uliczkami w poszukiwaniu dawnych zwyczajów i obrzędów . Spotkamy współczesnych Japończyków i ich osiągnięcia oraz problemy z jakimi się borykają w dobie postępującej cywilizacji.