IV Zjazd Krasomówczy Języka Japońskiego w Łodzi

W tym roku już po raz czwarty odbył się Zjazd Krasomówczy Języka Japońskiego zorganizowany przez Ośrodek Języka i Kultury Japonii im. Prof. Ryochu Umedy w Łodzi. Spotkanie to miało miejsce w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi 10 czerwca, w niedzielę.

Uczestnikami Zjazdu byli studenci Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, uczniowie II LO w Łodzi, uczestnicy kursu języka japońskiego prowadzonego przez Ośrodek Języka i Kultury Japonii w Łodzi oraz osoby uczące sie prywatnie.

Przedstawione wypowiedzi były niezwykle interesujące, oryginalne i doskonale przygotowane. Każdy z uczestników w ciagu trzech minut musiał wygłosić swoją prezentację. Było to niezwykle stresujące i trudne, lecz udało się wyśmienicie.

W Jury Zjazdu zasiadali wybitni specjaliści językoznawcy z Japonii :

Pan Kunio AONUMA z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, przedstawiciel Fundacji Japońskiej.
Pan Gouhey IDE z Mangghi w Krakowie,
Pani Momoe HAMADA – lektorka języka japońskiego w II LO w Łodzi
Pani Shyoko NAKAMURA z Politechniki Łódzkiej oraz
Pan Masakatsu YOSHIDA z Uniwersytetu Łódzkiego.
Współorganizatorami Zjazdu byli : Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Ośrodek Debaty Miedzynarodowej przy UŁ
Zakład Azji Wschodniej Uniwersytetu Łódzkiego

Uczestnicy Zjazdu otrzymali bardzo cenne nagrody w postaci pięciu albumów ufundowanych przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi.

Nagrody ufundowane przez Ambasadę Japonii w Polsce, nagrody z Towarzystwa Japonia – Polska z Osaki, nagrody ufundowane przez Ośrodek Języka i Kultury Japonii im. Prof. Ryochu Umedy w Łodzi.

Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy i drobne upominki ufundowane przez osoby prywatne.