Noc Muzeum, warsztaty oraz wystawa “Syunko, Sunpou, Takehito Nozaki – wystawa rodzinna”

  Zapraszamy Was to udziału w wydarzeniach w najbliższym tygodniu! Poniżej znajdziecie plan zajęć z udziałem mistrzów z Japonii, w tym podczas tegorocznej Nocy Muzeów.
Środa 11.05.2016
Otwarcie wystawy kaligrafii oraz warsztaty dla młodzieży.
Czwartek 12.05.2016
14:00 – warsztaty kaligrafii dla słuchaczy Łódzkiego Uniwersytetu III Wieku.
17:30 – warsztaty kaligrafii dla uczestników lektoratu języka japońskiego organizowanego przez Ośrodek Języka i Kultury Japońskiej w Łodzi na Politechnice Łódzkiej.
Piątek 13.05.2016
16:00 – 18:00 – warsztaty kaligrafii japońskiej dla uczestników kursu “suibokuga” w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, Pl. Wolności 14
Sobota 14.05. 2016
17:30 – 1:00 – warsztaty kaligrafii japońskiej dla uczestników “Nocy Muzeum” Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Pl. Wolności 14

—————————-

Pani Syunkou Nozaki 
Członek Zarządu Międzynarodowej Wystawy Kaligrafii Japońskiej “Sankei” oraz członek jury.V-ce prezes Stowarzyszenia Kaligrafii Japońskiej “Enkyou” w Yokohamie.
Jest członkiem Zarządu Wystaw Międzynarodowych Kaligrafii Japońskiej w XXI Wieku oraz  członkiem Jury konkursu. Jest prezesem Szkoły Kaligrafii Japońskiej “Syunkou Shoin”.
Specjalizuje się w kaligrafii znakami hiragana. Jest uznaną mistrzynią kaligrafii w Japonii oraz na całym świecie.
Pan Syunpou Nozaki
Członek Zarządu Międzynarodowej Wystawy Kaligrafii Japońskiej “Sankei”. Członek Zarządu Głównego Kaligrafii Japońskiej “Enkyou” w Yokohamie oraz członek Zarządu Wystaw Międzynarodowych Kaligrafii Japońskiej XXI Wieku.
Jest v-ce prezesem Szkoły Kaligrafii Japońskiej “Syunkou Shoin”.
Pan Takehito Nozaki
Członek Międzynarodowej Wystawy Kaligrafii Japońskiej “Sankei”. Jest członkiem  Stowarzyszenia Kaligrafii Japońskiej “Enkyou” w Yokohamie.
Członek Zarządu Szkoły Kaligrafii Japońskiej “Shyunkou Shoin”.
Prace wymienionych osób wielokrotnie były nagradzane podczas wystaw krajowych i międzynarodowych. Informacje o nagrodach zostały zawarte w czasopismach poświęconych kaligrafii japońskiej i wybrano je do publikacji w kalendarzach japońskich.
rodzjna Sunkou P1080538praca Shunkou P1080447praca Shuuhou DSC_0744praca z Lodzi P1080473