Pani Shiunko Nozaki, mistrzyni kaligrafii w Łodzi w najbliższy weekend!

 

Wybitna artystka, Pani Shiunko NOZAKI, znana w wielu krajach mistrzyni sztuki kaligrafii, przyjeżdża do Łodzi na zaproszenie Ośrodka Języka i Kultury Japonii im. prof. Ryochu Umedy w Łodzi.

OJiKJ ma przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty, które będą prowadzone przez naszego specjalnego gościa. Odbędą się one w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi w dniu 18.05.2013r (sobota) o godz. 11:00 dla członków OJiKJ oraz wszystkich chętnych, jak i również o 18:00 – w trakcie “Nocy Muzeów” dla wszystkich zwiedzających.

Również dla Państwa przedstawiamy kilka szczegółowych informacji o Pani Shiunko NOZAKI:
Prezes stowarzyszenia “Szkoła Shiuko Shioin” w Yokohama. Stały juror Międzynarodowych Wystaw Kaligrafii “SANKEI”. Artystka, która cieszy się wyjątkowym prestiżem wśród japońskich kaligrafów. Wielokrotna laureatka Międzynarodowych Konkursów Kaligrafii. Organizatorka wystaw kaligrafii w kraju i za granicą. Inicjatorka wystawy kaligrafii artystów z Polski. Swoje prace prezentowała na terenie całej Japonii, w Chinach, we Francji i wielu innych krajach na całym świecie. Specjalistka znaków hiragana pisanych szybkim gestem.